Association of Estonian Printmakers 

Külliki Järvila graafikanäitus "Minu punkt"

Külliki Järvila graafikanäitus “Minu punkt” 19.01 – 21.02.2021

Bach Art Gallery esitleb Kuressaares tegutsevat kunstnik Külliki Järvila loomingut.

Näitusel on eksponeeritud erinevates sügavtrüki tehnikates graafilised lehed. Teosed on valminud aastatel 2000-2020. Igal pildil on oma lugu, mis kunstniku sõnul on pärit nii tema elulistest taipamistest, kirjandusest kui unenägudest. Märksõnad on siin filigraansus ja muinasjutulisus.

Külliki Järvila:

Punkt, punkti järel punkt – joon, joone järel – pind, pinna järel – ruum. Ruumis aeg ja lugu. Minu lugu, minu maailm, minu graafika. Kogu maailm saab alguse punktist. Kuidas see punkt liigub, oleneb jõust, mis talle mõjub. Minu punkt liigub ringi minu loodud maailmas. Seal on palju tegelasi, kes kannavad minu hinge peegeldusi. Lõvitaltsutaja peab esmalt taltsutama looma oma sisemusese, alles siis saab ta ohjata kogu maailma. Pärlipeitja peidab oma hingepärlit seni, kunileia b sellele väärilise hoidja. Liblikapüüdja unistab lendamisest õnnetiivul.

Unehoidja kaitseb kallima õigust olla armastatud ja samas vaba oma tegemistes.

Armastuse lill on taim iga inimese hinges. See lill kasvab just niipalju, kui tal lubatakse kasvada. Sinilind on tegelane Maurice Maeterlincki muinasjutust, kes on lennanud ka minu maailma. Arvatakse, et see, kes leiab Sinilinnu, saab õnnelikuks. Kuid õnn on iga inimese jaoks erinev. Õnne leidmine võiks alata punktist, ideest, mis areneb jooneks, edasi pinnaks ja ruumiks. Ruum oleks avatud, et Sinilind vabalt ringi lendaks ja nagu ütleb Maurice Maeterlinck oma muinasjutus: „Väärida Sinilinnu leidmist on just niisama hea kui teda leida.” Minu punkt on minu graafika ja ma soovin seda kõigiga jagada.

Külliki Järvila (s 1954 Tallinnas) on lõpetanud 1980. aastal ERKI (EKA) graafikuna, kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse. Järvila on tegelenud kirjakunstiga Kunstikombinaadis “Ars”, Kuressaare Ametikoolis ja Saaremaa Kunstistuudios. On olnud joonistusõpetaja Kuressaare Ametikoolis, Kuressaare Kunstikoolis ja Saaremaa Kunstistuudios.Kunstnikuna on Järvila osalenud arvukatel näitustel (alates 1985) nii kodu- kui välismaal. Peab 2004. aastast Kuressaare vanalinnas Humala galeriid.

Galerii aadress: Bach Art Gallery, Tallinn, Tondi 1, III korrus.

Avatud T-N 12:00-18:00, teistel aegadel kokkuleppel.

Sündmuse link Facebook´is: https://fb.me/e/1TjHhMIqX

Valik teoseid on nähtaval ka veebigaleriis: bachartgallery.com/kylliki-jarvila


Lisainfo:

Kaija Kesa

Tel: 53 456 042

E-post: art@bachartgallery.com


Eelmine
Kadri Toom "Pakendatud linnad"
Järgmine
Mare Vint “Nothing but Time”

Lisa kommentaar

Email again: