Association of Estonian Printmakers 

Kadri Toom "Pakendatud linnad"

Alates reedest, 8. jaanuarist, on Rüki galeriis avatud Kadri Toomi näitus “Pakendatud linnad”.

Näitus koondab kunstniku graafilisi töid ja ruumiinstallatsiooni, mis peegeldavad kiirelt kasvavate linnade uusarendusprojekte. Töödesse on salvestunud jõuliselt turundatud linnastruktuurid, majade pakendatud skeletid, linnaruumi müstika ja utoopia. Kunstnik jälgib visuaalseid kihistusi uhiuutes linnaosades.

Ehitusbuumi valguses tuleb nähtavale mentaliteet “kiiresti ja rohkem” ning võimalikult tihe täisehitus. Pooleliolevate majade vaikelu ja valmimist jälgides on tekkinud visuaalid, mis kõnelevad kummastusest, tühjusest, suletusest, kordusest ja vaikusest. Märkamata ei jää ka võimu ja raha kohalolu, jõu ja jõudluse vahekorrad, korrastatus, ühetaolisus ning kalkuleeritus.

Kadri Toom (s.1984) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna ja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistrantuuri. Pärast õpinguid on ta viibinud erinevates residentuurides, osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja töötubades. Isiknäitusi on tal lisaks Eestile olnud Lätis, Šveitsis, Tšehhis. Kunstnikku paeluvad teemad, mis on seotud vaikuse, tühjuse ning hetkelisusega. Ta miksib oma loomingus erinevaid tehnikaid ja materjale. Viimastel aastatel on tema looming keskendunud eksperimentaalse graafika valdkonda. Kadri Toom kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse. Näitus jääb avatuks 13. veebruarini. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Eelmine
Aasta Graafik Ove Maidla / Uus Tulija Ann Pajuväli
Järgmine
Külliki Järvila graafikanäitus "Minu punkt"

Lisa kommentaar

Email again: