Association of Estonian Printmakers 

TRAMMIFAKTOR Aleksandra (ANISA) Ianchenko

TRAMMIFAKTOR

Aleksandra (ANISA) Ianchenko

GÜ galeriis 

12.02 - 23.02.2042

E-R 12:00-18:00)

Pidulik esitlus 19.02.2024 kell 18:30


Transpordiuurijad on täheldanud niinimetatud rööpafaktorit, mille puhul inimesed eelistavad ilma mingisuguse ratsionaalse põhjenduseta reisida rööbastranspordiga – rongide ja trammidega. Kui trammifaktor eksisteerib, siis selle üks põhjendus võib olla eriline trammiõhustik, trammiatmosfäär. Mis see on, millest see koosneb ja kuidas see linnaga seotud on? Näitus kutsub avastama vastuseid just nendele küsimustele. Tallinna trammipeatustes 2022. aastal loodud tekstide ja visandite eesmärk oli jäädvustada põgusaid kohtumisi ja sündmusi, ilmamuutusi ja tujukõikumisi ning trammiliinide igapäevaelu mitmekesisust ja ilu.

Näitus on osa Aleksandra Ianchenko loovuurimusest ja doktoritööst.

Aleksandra (ANISA) Ianchenko on kunstnik, kes on lõpetamasl oma doktoriõpinguid Tallinna Ülikoolis ja Åbo Akademi Ülikoolis Soomes. Oma kunstipraktikal põhinevas uurimistöös tegeleb ta trammiatmosfääri olemuse ja selle kunsti kaudu uurimisega.

Trammipeatuste visandid ja lühijutud leiab ka selleks eraldi loodud Instagrami-kontolt @tallinn_tram_weather

Näitus on avatud 12.02 - 23.02.2042 (E-R 12:00-18:00)

Pidulik esitlus 19.02.2024 kell 18:30


GÜ Galerii (ARS Kunstilinnak, Pärnu mnt 154) presents the exhibition

TRAMMIFAKTOR

Transport scholars note a so-called ‘rail factor’ when people prefer to travel by rail transport, trains and trams, regardless of any rational criteria. If there is a tram factor then one of the reasons behind it might be special tram atmospheres. What are these atmospheres, what do they consist of and how are they connected to the city? This exhibition invites you to explore these questions by stepping inside a sketchbook with quick drawings and textual notes from Tallinn tram stops. The presented sketches made during the summer of 2022 aim to capture fleeting encounters and events, weather fluctuations and mood swings, and the variety and beauty of everyday life along tram lines.

The exhibition is a part of artistic research and a doctoral dissertation by Aleksandra Ianchenko.

Aleksandra (ANISA) Ianchenko is an artist who is currently finishing her doctoral studies jointly at Tallinn University and Åbo Akademi University in Turku, Finland. Her research is based on her artistic practice and answers the questions of what tram atmospheres are and how they can be studied through art.

Sketches and short stories from the tram stops are also available at the dedicated Instagram account @tallinn_tram_weather

Exhibition display 12.02 - 23.02.2024 (Mon-Fri 12:00-18:00)

Opening (midissage) 19.02.2024 at 18:30
Eelmine
Yekaterina Roman Maksimjuk "Leia ennast kadunud maailmas"
Järgmine
Lembe Ruben "Pöörlemistelg"

Lisa kommentaar

Email again: