Association of Estonian Printmakers 

Toomas Kuusing KuKu galeriis

"Pärastlõunane magus karask viis Tiituse mõtted rutiinist eemale" 40x49cm linoollõige 2013
Neljapäeval, 2. augustil kell 19.00 avatakse KuKu Klubis värske Kunstihoone publikuauhinna võitja Toomas Kuusingu näitus Maalid ja graafika.
Avaõhtul laulavad rahvalikke lugusid harilikest inimestest ka Eesti arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr.

Need õlimaalid ja linoollõiked jutustavad lugusis (tihti on need lood pikad). Kokkuvõttes moodustub neist lugudest kaasaegne “folkloor”. See on pisut vindiga “folkloor”, kus reaalsus põimub kollektiivse alateadvuse pettekujutelmade ja sürreaalsusega. Näituse teostel kujutatud stseenid on enamasti fantaasiarikkad lavastused, mis on algtõuke saanud meid ümbritsevast reaalsest elust. Esmapilgul võib tunduda, et tegemist on visuaalse absurdiga, kuid teostel kujutatud teemad ja stseenid on oma olemuselt ja sisult tõsised ja päevakajalised. Üheks läbivaks jooneks kogu minu loomingus on detailirohkus ning tihti on just läbi detailide summa lahendatud konkreetse teose sõnum, mis teoste esmasel vaatamisel võib jääda peidetuks.


Toomas Kuusing (s. 1976. Meremäe) alustas kunstiõpinguid Pärnus Academia Non Gratas aastal 2001. Aastal 2005 lõpetas Eesti Kunstiakadeemia BA vabade kunstide erialal. Alates aastast 2001 kuulub Toomas Kuusing kunstirühmitusse Non Grata ja on osalenud Non Grata performancite ja näitustega Euroopas, Aasias, Põhja ja Lõuna Ameerikas. Aastast 2002 osalenud ühisnäitustel (graafika ja õlimaal) Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Venemaal, Saksamaal, Itaalias, Slovakias, Bulgaarias, Rumeenias, Armeenias, Prantsusmaal, Inglismaal, Hiinas, U.S.A.s, Tsiilis, Lõuna-Koreas ja Kuubal . Esinenud isiknäitustega aastast 2002 Eestis, Lätis, Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal, U.S.A.s, Tsiilis, Austraalias ja Lõuna-Koreas.
Vabakutseline kunstnik aastast 2006.
IN Graafika festival Grand Prix 2006, 2010 Pärnu, Eesti
Aasta kunstnik 2008 Pärnu, Eesti
Aasta Graafik 2013 Eesti

Kevadnäituse publikuauhind 2018 Eesti


Näitus jääb avatuks 16. septembrini

Lisainfo:
KuKuraator
Mari Prekup
kukugalerii@gmail.com

Eelmine
Muhu Print 2018
Järgmine
"Graafika Ilm"- Muhu Print 2018

Lisa kommentaar

Email again: