Association of Estonian Printmakers 

Muhu Print 2017 - eelteade

Kolmandat aastat järjest saab toimuma Eestis Muhu saarel graafikute loominguline kohtumine, et vahetada erialaseid oskusi ja laiendada silmaringi rahvusvahelise erialase suhtlusega. Muhu Print III on planeeritud 31.juulist  5.augustini 2017. Projekti korraldajad on Eesti Vabagraafikute Ühendus ja selle liikmed graafikud Britta Benno ja Lembe Ruben.

Seni on professionaalne erialane sünergia ühendanud eesti, soome, ungari, inglise, prantsuse ja USA graafikuid. Toimuvad tehnikapõhised workshopid ja kõik osalejad saavad tutvustatud tehnikat ka praktiseerida. Peale graafikategemise toimuvad ka erialased loengud ja külaliskunstnikud tutvustavad oma loomingut. Meie tegemisi on oodatud vaatama ka kohalikud Muhu elanikud ja saare külalised.

Kaunile ja inspireerivale Muhu saarele oleme loonud igal aastal tehnilised võimalused enamike graafikatehnikate tegemiseks ja varustanud graafikud vajalike materjalidega. Workshoppidenädal on lõppenud muusikasündmusega. Graafikanädalale järgneb igal sügisel ühisnäitus Tallinnas

Üksteist toetades ja innustades tekivad kontaktid eri rahvustest kunstnikega. Sama oluline on ka tugevamate suhete loomine meie oma graafikute vahel. Nooremad graafikud (igal aastal võtavad osa ka 2-3 graafikatudengit) saavad õppida vanematelt ja ka vastupidi. Oleme kogenud, et sellisest ühistegemisest sünnib hulgaliselt ka edaspidiseid erialaseid koostööprojekte.

Erinevaid põlvkondi ja rahvuseid koondav huvi professionaalse trükigraafika elujõulisena hoidmise vastu ühendab jätkuvalt ka 2017.aasta suvel kahtekümmend nelja osavõtvat kunstnikku. Sel korral viivad Albatross Editionsi meistrid läbi ofsettrüki töötoa. Kunstnikud Lauri Koppel (Est), Gudrun Heamägi (Est) ja ofseti üks paremaid Soome meistreid kunstnik Harri Leppänen (Fin) tutvustavad alates paberitegemisest kuni mitmevärvilise tõmmise trükkimiseni selle tehnika spetsiifikat. Kõik osalejad saavad luua oma teose sügavtrüki pressile mugandatud ofseti tehnikas. Unikaalsed tehnikad ja tehnilised uuendused graafika alal on ka ürituse üks peamisi eesmärke.

Sel aastal on tulemas väljastpoolt eestit kunstnikke leedust, lätist, soomest ja ungarist. Viimasel õhtul musitseerib Jaan Pehk.

Samuti on tähtis workshopil mõttestatu, nähtu ja looduvälja tuua, selleks planeerime seekord Muhu Prindil loodut eksponeerida Tallinnas ARSi maja ruumides.

Eelmine
EST + LT + DE => Grafik. GEDOK, Karlsruhe
Järgmine
Eesti ja Itaalia graafika "PEEGEL – SILMAST SILMA"

Lisa kommentaar

Email again: