Association of Estonian Printmakers 

Kadri Toom “Pealispind” Hobusepeas

Kolmapäeval, 20. detsembril kell 18.00 avas KADRI TOOM (1984) Hobusepea galeriis isiknäituse “pealispind”.

Kadri Toom lõpetas 2006. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna ja 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistriõppe. Õpingute jooksul täiendas ta end Erasmuse stipendiaadina Saimaa Polütehnikumis Soomes (Saimaa University of Applied Sciences). Näitustel esineb Kadri Toom alates 2005. aastast. Tema eelmised isiknäitused toimusid 2015. aastal Amandus Adamsoni Ateljee-muuseumis Paldiskis ja Draakoni galeriis Tallinnas, kus kunstnik keskendus nähtamatule ruumile, tühjadele aladele ja inimese varjatud külgedele. Avatava näituse teostes viitab kunstnik pindmisele, näilisele ja pidevalt muutuvale ruumile.

Kadri Toom: „Kohalolu ekraanireaalsuses on saamas olulisemaks ja usutavamaks kui kohalolu füüsiliselt eksisteerivas ruumis. Näilisus ümbritseb reaalsust pidevalt muutuva ja rohke info fragmentidena. Kujundite vahendatus, filtreeritus ja fragmentaarsus annab võimaluse lugude risoomseks hargnemiseks. Oleviku mõõde vilksatab mööda pikslite vuhisedes. Pinnastruktuurid on peatatud ning kõlama jääb kummastus ja puuduolek. Seesuguses ebasümmeetrilises mustris kulgemine meenutab unenägu, kus pildid vahelduvad juhuslikus rütmis ning kõik on võimalik.
Näituse tööd on inspireeritud ekraanide intensiivsetest värvidest, kõrge resoluutsiooniga maastikke kujutavatest taustapiltidest, peegeldustest, valguse lainetusest, pinnapealsetest ja pinnaalustest struktuuridest.“

Näitus jääb avatuks 15. jaanuarini 2018.

Tänud: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Altia Eesti AS, Taavi Suisalu, Anne Toom, Lilli-Krõõt Repnau, Silver Soorsk.

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.Eelmine
Breanne Trammell & Kristina Paabus “Muru on sama värvi seal pool”
Järgmine
Raul Meel Itaalias Schios Fogazzaro palees

Lisa kommentaar

Email again: