Association of Estonian Printmakers 

Inga Heamägi Jäneda mõisahoones


Mitmetähendusliku pealkirjaga ja eri osadest koosnev näitus väljendab Inga Heamäe emotsionaalset ja mõtestatud reageeringut meie kriisidest ja kultuuride kokkupõrgetest tiinele maailmale. Tööd on rahulikud ja mediteerivad, huvitav ja mitmekesine vorm lisab iidsele sakraalsele sisule tänapäevaseid kihistusi.

Inge Heamägi on oma töid kommenteerides öelnud, et kõige tähtsam siin Maa peal on Elu, mida pole me ise loonud, vaid meile on see antud väärtusliku kingitusena, mida peaksime hoidma ja kaitsma.

Jäneda Muuseumi juhataja Georgi Särekanno arvates on taolise näituse eksponeerimine Jänedal hea võimalus mõisakülastajatel kunstniku abiga tajuda hetkeks igavikulist vaikust ja mõelda aukartusest Elu ees. Inga Heamäe näitus on kui vaimne palverännak, mis võiks igale huvilisele olla ka selle suve rännaku sihtpunktiks.

“PS. Psalmid ja prohvet Joonas valaskala kõhus” jääb Jänedale kuni 15. augustini. Lossi uksed on külastajatele avatud igal tööpäeval 10.00 -18.00, teisi aegu vt kodulehelt – muuseum.janeda.ee

Lisainfo: georgi@gurud.ee; tel 53 477 832 ja MTÜ Jäneda Muuseumi kodulehel http://www.muuseum.janeda.ee/Eelmine
Kalli Kalde Eesti Rahva Muuseumis
Järgmine
Britta Benno “Düstoopiline Tallinn” Kunstihoone galeriis

Lisa kommentaar

Email again: