Association of Estonian Printmakers 

Eve Kask "Üksindus ja üksmeel"

Eve Kase, graafiku ja EKA õppejõu joonistuste näitus „ÜKSINDUS ja ÜKSMEEL“.
Tartu Ülikooli Raamatukogu II korrus

5. mai - 4. juuni 2023
Avamine 4.05 kell 16.30

Eve Kask: „Olen salvestanud vestlusi mulle oluliste inimestega olulistel teemadel olemuslikust ja olemisest, vananemisest, elust ja surmast. Vestluste üksikud fragmendid olen „kudunud“ joonistusteks, millest kujunevad omamoodi mõtete mustrid ja lõppkokkuvõttes suhtevõrgustik – pooleldi loetamatu maastik.
Kõigil mu vestluskaaslastel on elus kõrged ideaalid ja väärtushoiakud. Aga… „Elus on kaks võimatut asja – üksindus ja üksmeel“, on öelnud Jan Kaus. „Inimloom otsib lähedust, mõistmist, armastust. Tahab jagada. Me oleme sotsiaalsed loomad ja me kardame üksindust. Me pürgime üksmeele poole seda kunagi tegelikult saavutamata." Samamoodi ebatäiuslik, kui on inimene, on ebaühtlane ka minu joonistatud maastikukude. Unistagem siis võimatust – et keegi ei peaks taluma äärmuslikult eksistentsiaalset üksindust ja et inimkond jõuaks pöörata üksmeelele olulises – päriselt ära ennasthävitavatelt rööbastelt.
Palju tänu mu vestluskaaslastele: Edith Hermann, Ingelise Israel, Jan Kaus, Maarja Kangro, Eva Koff, Eha Komissarov, Mari Kurismaa, Tiit Pääsuke, Sirje Runge, Tiina Sepp."

Eelmine
Concordia Klar "Rada tundmatusse hämarikukirjusse"
Järgmine
Sarah Epping "Memory Complex"

Lisa kommentaar

Email again: