Association of Estonian Printmakers 

Eve Kask "Nahk mäletab kõike"

Olete oodatud Eve Kase näitusele „Nahk mäletab kõike“ Vabaduse galeriis 14.11. ‒14.12.2022.
Näitus on avatud E-R 11-18, L 11-17.
Näitusel „Nahk mäletab kõike“ räägib Eve Kask naistest, nendevahelisest võrgustikust ja elujõust. See on väga isiklik väljapanek, sest esitatu on valminud kunstniku enda läbielamiste, kogemuste, kokkupuutumiste, rõõmude-murede põhjal. Kuid seal tõstatud küsimused ei puuduta ainult teda või ka teisi ägedaid naisi – neid, kes teda on inspireerinud ja keda ta on näitusesse kaasanud, vaid praegust, kriisidest kurnatud ühiskonda laiemalt. Ehk siis väljapanek on hoolimisest ja hoidmisest ning isiklikust vastutusest iseenda ja oma lähedaste ees.
„Nahk mäletab kõike“ on mõtteline järg Eve Kase 1998. aastal Tallinna Linnagaleriis toimunud isikunäitusele „29 ½“.
Kõik näitusel olevad teosed on uued, valminud 2022. aastal spetsiaalselt Vabaduse galerii näituse jaoks.


Eve Kask lõpetas 1984. aastal Eesti Kunstiakadeemia (ERKI) graafikaosakonna raamatukujundajana. 1980ndate keskpaigas hakkas ta esinema näitustel, kõigepealt graafikaga; õige pea lisandusid teised meediumid nagu fotograafia, video- ja installatsioon ning kunstnikuraamat. Praeguseks on Kasel olnud rohkem kui 30 isikunäitust Eestis ja välismaal, ta on kureerinud mitmeid väljapanekuid väljaspool Eestit. Aastatel 1998‒2014 oli Kask Tallinna Graafikatriennaali president. Praegu töötab ta Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna õppejõuna ja on ajakirja Vikerkaar kunstitoimetaja.


Näituse kujundus: Delija Thakur
Teostus: Valge Kuup
Graafiline disain: Anna Kaarma
Elektroonika: Anna Jõgi
Heli: Sebastian Saaremäe.
Palju tänu: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Digitrükk OÜ, Marika Mikli, Maris ja Tiit Pruuli, Johanna Rannu, Mats Johan Soosaar, Kaire Saaremäe ja kõik naised, kes osalesid projektis.


Lisainfo:
Reet Varblane, galerist: tel 55655014
Eve Kask: kask.eve@gmail.com
Galeriid toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Liviko ASEelmine
Herald Eelma raamatu "AEG ja JOON"esitlus ja näitus GÜ galeriis
Järgmine
Juubelinäitus "Graafikakoja 75 mälupilti" GÜ galeriis

Lisa kommentaar

Email again: