Association of Estonian Printmakers 

Andres Tali näitus [ S ⅄ M B O L ]

20. maist on Vaal galeriis avatud Andres Tali näitus [ S ⅄ M B O L ] .  Näitus kõneleb isiksuse ja sümboli tähendustest tänapäeva maailmas

Andres Tali kirjutab: “Selle näituse põhjal oleks raske korraldada üheselt mõistetavat ja poliitiliselt korrektset ning sotsiaalsetele uuringutele toetuvat seminari. Oleks raske ka defineerida jõuliselt sotsiaalset ja eetiliselt innustavat paradigmat. Rühmajuhil pole võimalik klassiekskursiooni ees selgelt sõnastada, mida on kogu selle asjaga tahetud öelda. Iga sõnaline konstruktsioon vajub kokku juba enne selle moodustumist ja ainus võimalus tähendustesse siseneda on end vabaks lasta ja kaasa minna millegagi, mida sa ei saa defineerida ega kontrollida. Tuleb vaid eemaldada endalt maailma vastu kasvatatud kaitsekiht ja lasta endasse reaalsusest suurem tähendus. Tuleb allutada end sümboli tähendusele. Tähendusele, mida pole. Tähendusele, mis on arusaamatu, kuid mida sa oled juba ammu tajunud oma tõrjutud unenägudes. Tähendusele, mis jõuab sinuni läbi selle tähendusetu sümboli, mida sa jumaldad ja pelgad võrdselt lapsepõlve täitumata unistustega teha midagi keelatut. Tähendusele, milleni jõudmiseks tuleb alateadvuse kaitsekihi alt võtta puhast peidetud saladust. Midagi, mis on nii tuttav ja ometi tundmatu; midagi, mis tuleb läbi masinaõli lõhna, läbi metalse läike, läbi värvi ja vormi. Läbi kujundi. Midagi, mis on ületatav ainult läbi aktsepteerimise. Ja mis saadab sind kuni lõpuni.Võimalik, et sa selleni ei jõua. Või ei taha jõuda. Siis ei saa ma aidata.”

Näitus eksponeerib mastaapseid teoseid, mis kõnelevad kujundi, värvi ja vormi kõrval ka jõuliste materjalikoosluste kaudu. Näitus avaneb Vaal galerii uutes ruumides aadressil Tartu mnt 82.

Kunstnik viibib galeriis 20. mail kell 17–19.

Näitus jääb avatuks 19. juunini.

Andres Tali lõpetas ERKI graafika eriala 1980. aastal. Näitustegevuses osaleb ta alates 1978. aastast ning on aastaid tegev nii vabakutselise kunstniku kui ka graafilise disainerina. Tali on olnud Eesti Kunstiakadeemia professor, õppeprorektor ja nii meedia kui vabade kunstide teaduskonna dekaan. Andres Tali on aastate jooksul pälvinud mitmeid preemiaid, mh Tallinna Graafikatriennaalilt, Eesti Kultuurkapitalilt ja aastal 2006 auhinnati teda Balti Assamblee kunstipreemiaga. 2009 omistati talle Valgetähe IV klassi teenetemärk. Tali on Eesti Vabagraafikute Ühenduse, Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.


Täname: Eesti Kultuurkapital
Lisainfo ja päringud:galerii@vaal.ee


Eelmine
Õnnitleme Vello Vinna!
Järgmine
Inga Heamägi “PS148. Taevased väehulgad, ilmihuta väed”

Lisa kommentaar

Email again: