Association of Estonian Printmakers 

                                  JUTUSTA JA JOONISTA. Vestlusest inspireeritud joonistusstuudio.

Graafika Eksperimentaalateljee seltsielu 1970-ndatel

Jutusta ja joonista / Tell and draw reedeti kell 17.00-19.00 Graafikakojas.
"Jutusta ja joonista" toimub igal reedel kuni maini 2024.

Eesti Vabagraafikute Ühendus alustas septembris joonistusstuudiotega „Jutusta ja joonista”, mis on mõeldud graafikutele ja teistele erinevate valdkondade loovatele inimestele. Teemad joonistusploki ja tee kõrvale on elust enesest.

On vana tõde, et inspiratsioon on parasjagu seal, kus on koos palju inimesi, kellel on joonistusvahend käes. Loomisega tegeledes edeneb nii JUTT kui ka JOONISTUS, sest esimene tahab vabalt voolamiseks käelist tegevust ja viimane vajab krambist vabanemiseks verbaalset segajat.
Joonistame üksteist ja oma reaktsioone teiste juttudele. Igal korral sõnastame ka jutu teema aga järgime seda, kuhu jutt ja joon tüürida tahavad.
Joonistusstuudio kulmineerub 2024 mais GÜ galerii näitusena, mis kaardistab praegust kunstnike seisukorda ja mõttemaailma!
Graafikakotta kogunesid loomeinimesed massiliselt juba 70ndatel, et luua ja jutustada - räägiti jutte, mida mujal ei tohtinud. Sellest arenes tohutu graafikaplahvatus. Üksteist innustades jäädvustus kunstiajalukku väga palju heal tasemel kunsti. Mida absurdsemad jutud, seda paremad pildid!
"Graafikakojast tulles oli tunne, nagu oleks midagi head hingele lisandunud", on Heinz Valk toonaste vestluste kohta öelnud. Inimesed, kes ei olnud kaua Graafikakojas käinud, ei teadnud pooli asju!

Nüüd on inimesed üksteisest veidi võõrdunud aga hea atmosfäär kolis koos pressidega ARS-i kaasa ja ootab inimesi ennast avama joones ja jutus.

Stuudio tasu - vabatahtlik 5 € läheb Graafikakoja heaks!
Teoseid tuleb portreedest kuni abstraktseteni. Soorituspinget ei ole vaja karta, sest teoseid ei ole ilmtingimata vaja pärast kellelegi näitata.

Osalejate arvamusi:
inimesed ikka annavad energiat; mingid kanalid läksid lahti kohe; sellise lobisemise käigus tuleb ka häid mõtteid; seltsis segasem agooniat taluda!
Üritus on kõigile, kes tahavad juttu rääkida päris inimestega ja samal ajal joonistada. Joonistades on inimene eriti päris, kaob ära igasugune poos.
Kohtumiseni Graafikakojas, kaasas joonistusvahend ja -plokk!
Stuudiot korraldab Lembe Ruben (56 626 022)Eelmine
TÖÖTUBA - seltskonnaüritus!
Järgmine
Foto MOKULITO - suur formaat! Lembe Ruben 6.-27.05 2024

Lisa kommentaar

Email again: