Association of Estonian Printmakers 

Herald Eelma raamatu "AEG ja JOON"esitlus ja näitus GÜ galeriis

GÜ galeriis ARS Kunstilinnakus (Pärnu mnt 154)
11. novembril kell 15.00
Näitus on avatud 11-25 november, E-R kell 12.00-16.00.
Raamatu esitlusel võtavad sõna Elnara Taidre, Mai Levin, autor ja soovijad.
Raamatu koostas kunstnik Herald Eelma, tekstide autorid on Jüri Hain, Elnara Taidre, Herald Eelma. Kujundaja Pärtel Eelma.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurikapital, Susan ja August Mölderi fond, Renate Jõesaare stipendiumifond.
Väljaandes on rikkalik pildivalik kunstniku loomingust ja kultuuriloolist fotomaterjali.
240 lk, kõvad kaaned, trükikoda Printon 2022.
 
Kohapeal on võimalik saada raamatut soodsamalt!

Herald Eelma (sünd. 1934) on tuntud eesti kunstnik, kes lõpetas Eesti Kunstiakadeemia (tollal Kunstiinstituudi) graafika eriala cum laude aastal 1959. Diplomitööna teostas ta puugravüüri tehnikas illustratsioonid A.H.Tammsaare pentaloogia “Tõde ja õigus” esimesele osale.
Eelma rikkalik vabagraafiline looming sisaldab palju õnnestunud sarju, näiteks “Puud”, “Pühapäev” (linoollõige), “Sillad” (värviline linoollõige), eesti loodusest lähtuvaid sarju, mis on tehtud kodukoha Kesk-Eesti, Saaremaa Möldri küla ja Põhjaranniku Tapurla küla ainetel. Nauditavad on nii julged linoollõiked kui tundlikud litograafiad.
Joonistuste perioodidel vahelduvad visandlikud tööd viimistletud tasakaalukate töödega.
Herald Eelma vabagraafikat ja joonistusi on eksponeeritud rahvusvahelistel biennaalidel, ta on oma loomingu eest korduvalt pälvinud tunnustusi nii kodu- kui välismaal.
Vabaloomingu kõrval on ta jätkanud illustreerimist. Tuntuimad on illlustratsioonid eestikeelsele “Kalevalale”. Oulu kirjastus Pohjoinen avaldas “Kalevala” 40 illustratsiooni (koos tsitaatidega vastavast runost) eraldi väljaandena, mis pälvis rahvusvahelist edu. Illustratsioonid A.H.Tammsaare teosele “Ma armastasin sakslast” on näide puugravüüri meisterlikkusest.
Esile saab tõsta illustratsioone järgmistele teostele: Fr. Tuglas “Popi ja Huhuu”, Fr. Tuglas “Marginaalia”, Aleksis Kivi “Kullervo”, Michel Quoist “Palved ristiteel”, Henrik Ibsen “Peer Gynt” jmt.
Käesolev raamatuesitlust saatev näitus GÜ galeriis on killuke Herald Eelma loomingust.
Eelmine
Sirje Eelma "BOTTOBAAPA vol 3 +"
Järgmine
Eve Kask "Nahk mäletab kõike"

Lisa kommentaar

Email again: